Strona główna Nasza historia

Nasza historia
Misja naszej firmy od samego początku jest taka sama — chcemy oferować przystępne cenowo zegarki o wysokiej jakości i w ponadczasowym stylu. U podstaw naszego dziedzictwa leży kunsztowne rzemiosło, niezawodność, precyzja i nieprzemijające piękno.
Uchwycić każdą ważną chwilę
Każda mijająca sekunda stanowi okazję, aby uczynić Twoje życie pamiętnym i jedynym w swoim rodzaju. Zegarek ORIENT wychwyci każdą ważną chwilę na ścieżce Twojego życia.
Śledzenie czasu w sposób mechaniczny

Jesteśmy dumni z pozycji czołowego producenta zegarków mechanicznych w Japonii. Wytwarzamy mechanizmy naszych zegarków własnymi siłami, dzięki czemu możemy zapewnić klientom z całego świata najwyższą możliwą jakość.

Dowiedz się więcej na temat zegarmistrzostwa

Nasze unikatowe i bogate dziedzictwo

Od 1950 r. nasza firma dokłada wszelkich starań, aby wytwarzać dla swoich klientów najlepsze zegarki. Kolekcje ORIENT i ORIENT STAR oferują wyrafinowany styl i precyzyjny pomiar czasu, niezależnie od tego, jaką linię wybierze klient.

1951-1964

1951 Kolekcja ORIENT STAR wyposażona w oryginalny mechanizm

Zegarek ORIENT STAR został wprowadzony na rynek jako produkt „prawdziwie gwiazdorski”, pod każdym względem. Ma niewielką kopertę oraz ugruntowane, atrakcyjne i ponadczasowe wzornictwo tarczy, która wyróżnia się niebieskimi wskazówkami i delikatnymi liniami na małej wskazówce sekundowej.

1957 ORIENT STAR Dynamic

1959 ORIENT ROYAL

1961 Development of automatic movement

1964 Grand Prix 100

1967-1972

1967 Fineness

Model Fineness z automatycznym mechanizmem wyznaczania dnia tygodnia i daty był jednym z najcieńszych japońskich zegarków wyprodukowanych pomiędzy 1967 a 1974 rokiem, w okresie popularności płaskich zegarków noszonych jako dodatek do eleganckiej odzieży. Miał mechanizm cieńszy niż wszystkie inne modele zegarków ORIENT — użyto w nim zminiaturyzowanych części i maksymalnie zmniejszono odległości pomiędzy elementami mechanizmu, a wyprodukowana z jednego kawałka metalu koperta nie miała oddzielanego spodu.

1969 Nonscratch

1970 Chrono Ace Jaguar Focus

1971 Premiera serii Caliber 46

1972 Mexican

1976

1976 ORIENT Multi Year Calendar

Jednym z najpopularniejszych w historii marki zegarków ORIENT jest model z wieloletnim kalendarzem (Multi Year Calendar), wyprodukowany w 1976 r. Unikatowa funkcja kalendarza pokazuje dni od 1 do 31, a w ciągu miesiąca konieczna jest tylko jedna regulacja z użyciem koronki.

1976 Touchtron

1991-1996

1991 ORIENT Mon Bijou

Model ORIENT Mon Bijou to zegarek typu skeleton, z odkrytym mechanizmem widocznym w pięknej, przeźroczystej kopercie. Każda jego część jest ręcznie polerowana, co oznacza zazwyczaj ograniczony wolumen produkcji i wyższą cenę. Mon Bijou to jednak nadal jeden z przystępnych cenowo modeli z serii ORIENT, stanowiący urzeczywistnienie misji naszej marki zarówno dziś, jak i w roku 1991, gdy go po raz pierwszy wyprodukowano.

1996 Mechanizm ze wskaźnikiem rezerwy chodu

2004-2016

2004 Revival of ROYAL ORIENT

Pierwszy zegarek ROYAL ORIENT wyprodukowano w 1959 roku. Nasz pierwszy model wodoszczelny miał bardzo cienką kopertę. W 2004 r. wprowadzono na rynek model unowocześniony. Wyposażono go w nasz najnowszy i najpiękniejszy w owym czasie mechanizm i uznano za najwspanialszy, najbardziej „królewski” (Royal) ze wszystkich zegarków ORIENT.

2009 ORIENT STAR Retro-Future Road Bike

2011 ORIENT STAR GMT

2013 ORIENT STAR Vintage Skeleton, edycja limitowana

2014 ROYAL ORIENT Retrograde

2015 ORIENT STAR Modern Skeleton i ORIENT STAR Titanium

2016 ORIENT STAR World Time

Przeżywaj ważne chwile z zegarkiem ORIENT

Śledz nas na Instagramie

Colors on the website may not be the exact color as the actual product. The specifications will be modified without notice for technical improvements.
The code on the dial or the caseback may differ from the actual product. Please note that some items on the website have limited availability.